Васильківський район. Відділ освіти Васильківської РДА

 

Наказ № 13-А

Відділ освіти
Васильківської райдержадміністрації
 
 Н А К А З № 13-а
 11 січня 2012 року

 Про організацію харчування учнів 1- 4 класів,
 та учнів пільгових категорій навчальних
закладів та вихованців дошкільної групи НВК
Васильківського району в 2012 році.

   Керуючись ст. 5 Закону України "Про охорону дитинства", Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.04р. № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", на виконання спільного наказу Міністерства охорони здоров"я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.05р.№ 242/329 "Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах", та тимчасовими кошторисними призначеннями на 2012 рік,
                                               Н А К А З У Ю:
1. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:
1.1. Організувати з 11.01..2012р. безкоштовне харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт і дітей без батьківського піклування та учнів з малозабезпечених сімей (при наявності поновлених довідок соцзабезу), вихованців дошкільних груп   нести повну відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства щодо харчування пільгових категорій учнів.
1.2. Грошову норму визначати з урахуванням раціонального харчування та дотримання натуральних норм, що становить 3 грн. (з врахуванням ПДВ) для учнів 1-4 кл. та 3 грн. для дітей з малозабезпечених сімей та дітей-сиріт і без батьківського піклування . для вихованців дошкільної групи НВК – 7грн
1.3. Харчування учнів з малозабезпечених сімей здійснювати тільки по довідках управління праці та соціального захисту населення для осіб, яким призначено державну соціальну допомогу; дітей-сиріт відповідно до списків відділу освіти про призначення опіки для дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування.
1.4. Щомісяця, станом на 30 число місяця подавати у бухгалтерію відділу освіти оригінали довідок та лист-супровід з проханням безкоштовного харчування дітей з малозабезпечених сімей.
1.5. Строго дотримуватися терміну дії довідки.
1.6. Наказом по школі призначити відповідального за організацію харчування дітей з числа адміністрації школи .
1.7. Відпрацювати режим і графік харчування учнів 1-4 класів та дітей соціально-незахищених категорій, вихованців дошкільних груп затвердити наказом по школі.
1.8. Безоплатне харчування учнів здійснювати тільки в робочі дні. У разі відсутності учнів під час навчання компенсації за харчування не проводити.
1.9. Харчування здійснювати за перспективним меню та меню-розкладом, розробленим навчальним закладом та погодженим головним санітарним лікарем Васильківського району.
1.10. Встановити постійний контроль за дотриманням перспективного меню, натуральних норм харчування учнів, технологією приготування страв та веденням відповідної документації.
1.11. Організувати щоденне письмове, поіменне (за списком) інформування класними керівниками 1-4 класів та відповідальними за харчування дітей з малозабезпечених сімей та дітей-сиріт,вихователями НВК дошкільних груп  кухарів про присутніх та відсутніх дітей у класах.
1.12. Продукти харчування та продовольчу сировину отримувати по накладних разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи тощо).
1.13. Категорично заборонити отримання сметани, м'яса, м'ясних продуктів в кількості, що не може бути використано в установлені терміни реалізації.
1.14. Бракераж сирої продукції здійснюється кухарем, готової продукції черговим вчителем чи відповідальним за харчування згідно Тимчасового Положення "Про порядок проведення бракеражу готових страв, кулінарних та борошняних виробів в школах".
1.15. У разі невчасного завезення продуктів кухарю дозволяється робити заміну страв з переліку, який надається перспективним меню.
1.16. Вважати обов'язковими по навчальним закладам наступні документи:
- накладні на отримані продукти;
- щоденне меню-вимогу;
- технологічні картки приготування страв;
- бракеражні журнали;
- журнал обліку дітей;
- місячний звіт.
1.17. Щотижня аналізувати і підводити підсумки, усувати недоліки пов’язані з харчуванням дітей.
1.18. До 5 числа кожного наступного місяця здавати звіти по харчуванню в бухгалтерію відділу освіти.
1.19. Працівники, пов'язані з організацією харчування дітей, повинні проходити обов'язкові медичні огляди відповідно до чинного законодавства.
1.20. Ввести постійний дезінфекційний режим в процесі обробки посуду, кухонного обладнання, предметів вжитку та рук. Застосовувати розчини відповідно до вимог діючих санітарних норм.
1.21. Вивчати запити і забезпечити гарячим харчування за готівку учнів 5-11 класів.
1.22. Харчування дітей, які не підлягають безоплатному харчуванню у загальноосвітніх навчальних закладах, здійснювати за готівку з обов'язковою здачею грошей у касу відділу освіти для перерахунку постачальникам.
2. Головному бухгалтеру центральної бухгалтерії Васильківського відділу освіти Павліон А.Г., бухгалтеру Горілик Ю.В. бухгалтеру Романович Л.І. :
2.1. Забезпечити прийом документів на харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій , вихованців дошкільних груп НВК , ведення відповідної документації та своєчасну оплату рахунків за продукти харчування відповідно до укладених угод та накладних.
2.2. Вчасно підраховувати потребу у продуктах відповідно до перспективного меню, калькуляції та залишків продуктів.
2.3. Щомісячно контролювати і аналізувати використання коштів на харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей,вихованців дошкільних груп НВК
3. Координацію даного наказу покласти на методистів РМК Одінцову Є.С., Охмат Ю.П. та Осняч Н.О. , контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
 
 
 
Начальник відділу освіти:                             В.О. Ведмідь